איך לריב נכון 

איך לריב נכון

 

מי בכלל רוצה לריב? מי חולם לריב נכון בזוגיות? פעם היה לי חלום.
כשהכרתי את המדריך שלי, שלימים הפך לבעלי, חשבתי שנחיה באהבה, בהכלה, בסבלנות, בעין טובה, תמיד.
כבר בשנה הראשונה זה התפוצץ, חלקית. הוא תמיד היה בסבלנות, בהכלה ,באהבה כלפי, אבל אני, שלא רציתי לריב, מצאתי את עצמי מבואסת. בעצב, בבאסה, ובתיסכול איך הוא כזה מתוק ואני מחרבשת הכל.

 

לא ידעתי שאני ככה כי אני לא מוכנה לריב. כי אני לא מוכנה לכעוס, ולהגיד מה מתאים לי ומה לא, ולא  מוכנה לדבר "על מה שלא עובד" הקטע הוא שזה בעצמו לא עבד.
ההדחקה הזאת כיבתה אותי, צמצמה בי כוחות חיים. הסתגרתי, נעלבתי, יותר ויותר. כי מבחינתי, האפשרות האופציונלית האחרת היתה לצעוק, לצרוח, להתפרץ, לטרוק דלתות, וזה לא הייתי מוכנה. לעולם לא.

 

אם רק הייתי יודעת שיש אופציה שלישית.... בספר המומלץ כל כך "שבעת העקרונות לנישואים מאושרים" כותב ד"ר ג'ון גוטמן, שממחקר אורך שערך במשך עשרות שנים, מצא, כי הזוגות המאושרים הם לא אלה שלא רבו.
להיפך,הם אלו שרבו ועוד איך! אלא, שידעו איך לריב נכון. איך לריב בצורה שהאהבה תישמר, בצורה שתשמור על הקשר ולא תרחיק. איך לריב בצורה מכבדת. יש דבר כזה.

 

למדתי מאנאבלה שקד המדהימה, שגם אותה מומלץ לשמוע, שהמריבות תמיד יהיו. שלא נשגה באשליות. זה טבע העולם, אלא אנחנו רוצים לראות שיפור בשלושה תחומים:

שהמרחק בין מריבה למריבה יגדל
שעוצמת המריבה/המשבר תקטן
שהחזרה לשיגרה הטובה תהיה מהירה יותר.
כמה כיף שאפשר לריב, שהמריבה לא מאיימת, ושאפשר אחריה להרגיש קרובים אפילו יותר, עם הקלה גדולה יותר.
הצטרפי אלי לחמישה סרטונים שיתנו כיוון לעבודה יומיומית, שעשויה לשדרג לכם את הקשר.
אז יאללה, את בפנים?

 במחיר של 89 ש"ח בלבד

איך זה עובד:

לאורך תקופה של חמישה שבועות אני שולחת אלייך פעם בשבוע במייל, קישור למפגש המצולם (באורך של כ 20 דקות).

לצפייה בזמן שמתאים לך, במקום שמתאים לך. כדי שתוכלי לתרגל איתי את התרגילים. לרשום לעצמך נקודות חשובות תוך כדי צפייה או לחזור ולצפות בו כמה פעמים שתרצי.

 

אמרו על הלימוד איתי:

"זו מעין תנועה של חיים בחיוך. של אמון גדול בטוב. במציאות. ביופי של החיים, באלסטיות של החיים, ביציאה מהגבולות שמצמצמים אותנו. זה מעניק חיות מפעימה! פשוט מרענן את החיים. מציף את הטוב והמתיקות שבעולם המרתק של הקב"ה יחד איתנו."

שרה יעל ברויאר

"הנושאים שהעלית, הדוגמאות מהשטח, עם הסיפורים האישיים שמורידים לעולם המעשה, מאוד קנו אותי. פתחו לי עולם חדש שלא הכרתי"

אורית

"את נותנת שפע של ידע ממש כמו מעיין נובע!"

מיכל עוזרי

"הרגשתי שהתחברתי אליך מיידית - כמו אהבה ממבט ראשון. את מקרינה כ"כ הרבה טוב ומתיקות, בלי פוזות. מגישה לנו מתנות לחיים, בפשטות והרבה אהבה, קחו ותלמדו, קחו ותהנו.

שיעורים מרתקים, מקצועיים ונוגעים בעומק נפשנו."

מירב בן הרוש